piątek, 19 kwietnia 2019

Riwiera Egejska najlepsze miejsce na wakacje.


Morze i mewy


Wiosna już się u nas rozgościła na dobre, niestety w tym roku kwietniowe upały wciąż jeszcze nie dały o sobie znać. My jednak nie tracimy nadziei i zacieramy ręce z radości, że lato będzie jeszcze dłuższe. A skoro mowa o lecie to wiadomo, że nie ma to jak wakacje nad morzem. W tym roku również będziemy je spędzać na Riwierze Egejskiej. Przecież na niej właśnie mieszkamy.
A dokąd Wy planujecie wyjechać na wakacje? Może do Turcji? 😊😊Zabytkowe stare domy w Çeşme

Riwiera egejska to południowo zachodnia część Turcji położona na wybrzeżu Morza Egejskiego. Dlaczego właśnie Riwiera Egejska? Przede wszystkim dlatego, że prócz wspaniałych kurortów w Bodrum, Marmaris, Fethiye, Kuşadası, Didim, Çeşme czy Sığacık, jest tu również wiele zabytków w sam raz dla osób, które nie lubią wylegiwać się na goracej plaży. Jeśli aktywne wakacje nie są Wam straszne i chcecie zwiedzić nowe ciekawe miejsca właśnie Riwiera Egejska jest w sam raz dla Was.

Odrestaurowane stare uliczki w Kuşadası

Efez, Troja, mała wioska Şirince słynąca z produkcji wina, stary bazar Kemeraltı w Izmirze, miasteczko Birgi to jedynie niewielka część ciekawych miejsc które warto zwiedzić. I nie można również zapomnieć o szlakach kulinarnych tego regionu, przecież w prawie każdym mieście, miasteczku a nawet wiosce możecie sprobować regionalnych pyszności.Kawa z tygielka parzona w gorącym piasku

Stare domy w Şirince

Tak parzymy turecki czaj

Osobom, które wolą rozrywkę, dystoteki do białego rana i dużo tereckiej muzyki polecam Bodrum. Tam wszystkie kurorty rozbrzmiewają orientalnymi rytmami. Podobnie jest w Çeşme. W obu tych miasteczkach wakacje spędzają również tureckie gwiazdy, jeśli się dobrze rozejrzycie, z pewnością spotkacie aktorów znanych Wam z tureckich seriali emitowanych w polskiej telewizji.
Ofertę wielu ciekawych wczasów w Turcji a między innymi w naszym ukochanym Sığacık znajdziecie w ofercie biura podróży ITAKA.

Za dnia można wypić kawę nad samym morzem a wieczorem to miejsce zmienia się w hotelową dyskotekę

Widok z okna hotelowego

Jakie miejsca my wybieramy na rodzinne wakacje z dziećmi? Przede wszystkim wolimy kurorty położone niedaleko Izmiru ponieważ nasze dzieci, szczególnie młodsza córka nie przepada za długimi podróżami samochodem. Kuşadası, Çeşme, Sığacık, Urla, to nadmorskie miasteczka do których dojazd trwa od 1 do 3 godzin. Niewielka odległość pozwala nam organizować jednodniowe wypady do Sığacık czy Urli kiedy tylko dzieci mają ochotę pojechać nad morze.


Port w Sığacık 


Wybieramy te dwa miasteczka również ze względu na klimat jaki posiadają. Stare budownictwo, port, kutry z krórych można kupić swieże ryby i niedzielny bazar. Bazar w Sığacık jest znany nawet mieszkancom Stambułu. Można tam kupić typowo tureckie rękodzieło i spróbować domowych przysmaków kuchni regionalnej.


Swieże ryby prosto od rybakówBazar w Sığacık

Zwiedzanie nowych miejsc, dobra zabawa, wakacyjne szalestwa są ważne ale najważniejsze jest słonce i plaża których w Turcji nigdy nie zabraknie. 


Nie można zapomnieć też o pamiątkach możecie je kupić w kurortach i na nadmorskich bazarach..
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...